Jak kupować klucze na G2A.com?

G2A jest platforma która umożliwia kupno jak i sprzedaż produktów cyfrowych. Strona dostępna jest w wielu językach w tym polskim oraz posiada zaimplementowane polskie bramki płatności które nie powinny stanowić problemu podczas realizacji zamówienia.

Z danych które udało nam się sprawdzić G2A posiada dwa biura jedno w Hong Kongu a drugie w… Polsce! G2A można porównać do serwisu aukcyjnego Allegro, ale przystosowanego do sprzedaży gier w wersji cyfrowej. Warto zwrócić uwagę, że G2A nie jest sklepem internetowym, a bardziej międzynarodowym rynkiem gier.

Kiedy zaczniecie się przeglądać oferty, zwrócić można uwagę, że często można znaleźć kilkanaście ofert od sprzedających. Co ważne, dzięki temu że sprzedawcy mogą wystawiać klucze z całego świata to konkurencja jest też na tyle duża że można upolować świetne ceny, których ciężko byłoby znaleźć w innych sklepach. Ale są wyjątki od reguły i jeśli będziecie śledzić gry dodane do monitoringu na naszej stronie, zobaczycie, że nie zawsze G2A będzie miało najniższą cenę.

G2A Shield czyli dodatkowy pakiet dla kupujących – czy warto?

Jeśli zdecydujecie się na dodatkową opcje w postaci G2A Shield to będziecie mogli swoją transakcję ubezpieczyć dzięki temu gdyby zdarzyła się sytuacja, że klucz nie dojdzie czy będzie błędny support G2A będzie traktował Was w pierwszej kolejności i pomoże rozwiązać spór. Bez zabezpieczenia możliwe jest, że trzeba będzie się skontaktować się ze sprzedającym z prośbą o wymianę lub pomoc. G2A shield jest w dwóch formach subskrypcji jedna to płatność 1 EUR za miesiąc i jesteście ubezpieczeni dla każdej transakcji lub jednorazowo 3 EUR. Jednakże, tutaj decyzję czy zabezpieczać się czy nie pozostawiamy do Waszej decyzji, gdyż stosunkowo rzadko zdarzają się problemy. W dalszej cześć poradnika pokarzemy sposoby, jak sprawdzać rzetelność sprzedających.

Proces kupna klucza krok po kroku

Jeśli znaleźliśmy interesującą nas grę czy bezpośrednio szukając na G2A lub korzystając z naszej porównywarki cen lądujemy na stronie produktu. Najlepiej dla graczy z Europy wybierać opcję Global. Na screenie widać, że w przypadku Footbal Manager jest 12 ofert.

jak wybrać odpowiedniego sprzedającego na g2a
Najważniejsze to zwrócić uwagę na region oraz ilość ofert.

 

Sprawdzamy, aktualnie dostępne oferty. Widać, że sprzedający z najniższą ceną sprzedał więcej jak 2 mln kluczy! Klikając na nick sprzedającego można wyświetlić ilość komentarzy w podziale na pozytywne, neutralne i negatywne. W tym wypadku, drugi sprzedający posiada 100% pozytywne komentarze dlatego dla tej pozycji wybieramy właśnie jego (zauważcie, że cena się nie różni).

 

wybranie właściwego sprzedającego
Sprawdzamy wszystkie oferty i kierując się ilością sprzedanych w G2A kluczy oraz systemem komentarzy wybieramy właściwego sprzedającego.

 

W systemie komentarzy, widać jakie klucze ostatnio sprzedał oraz daty transakcji. Jak widzicie na poniższym screenie, system komentarzy przypomina Allegro.

system komentarzy w g2a
Komentarze podzielona są na pozytywne, neutralne oraz negatywne.

Po wybraniu sprzedającego przechodzimy do drugiego kroku klikając kup teraz. Pokażą nam się formy płatności. Do dyspozycji jest m.in Dotpay, Paypal, Bitcoin czy karty kredytowe. G2A Pay jest to system płatności bezpośrednio od G2A i wybierając go, mamy korzyści w postaci m.in 10% cashbacku.

proces zakupowy w g2a
Koszyk z wybraną grą. Mamy do wyboru aktywację lub dezaktywację G2A shield.

 

Po wybraniu preferowanej płatności i finalizacji klucz powinien pojawić się w przeciągu 5 minut na skrzynce mailowej. Zdarza, się że wysyłka klucza aktywacyjnego trwa więcej jak 5 minut, ale w takiej sytuacji nie ma co panikować i spokojnie czekać 🙂

 

Jakie formy płatności ma g2a
Formy płatności w G2A

Po otrzymaniu klucza pozostaje dodać go do platformy na jakiej kupiona została gra.

Warto zwrócić uwagę, że G2A posiada międzynarodowy zespół i jeśli napiszemy w jakiejś sprawie do supportu po polsku powinniśmy dostać odpowiedź. Ich support działa rewelacyjnie, często odpowiedź zwrotną można dostać w przeciągu 30 minut. Oficjalne konto facebook G2A posiada na tą chwilę ponad 2,3 mln lików a konto na twitterze 873 tys obserwujących. To pokazuje, że G2a działa na ogromną skale.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz