Najniższe ceny DiRT 4

Sklep Platforma Cena Link
G2A Steam 168.83 PLN Przejdź do sklepu
Kinguin Steam 60.96 PLN Przejdź do sklepu
SCDKey Steam 158.41 PLN Przejdź do sklepu
InstantGaming Steam gra niedostępna Przejdź do sklepu
CDKey Steam 99.99 PLN Przejdź do sklepu
HRK Steam 61.77 PLN Przejdź do sklepu

    Dirt 4 miał premierę 9 czerwca 2017 roku więc jest to nowa pozycja dla miłośników gier wyścigowych a całej serii DiRT nie trzeba przedstawiać graczom, którzy ponad wszystko cenią rajdy. Tym razem najnowsza odsłona Dirt 4 wprowadza innowacje, obok których żaden gracz lubujący się w tego typu gatunku gier nie powinien przejść obojętnie. Gracz ma możliwość nie tylko brać udział w oficjalnych licencjonowanych mistrzostwach czy trasach a także mierzyć się z gwiazdami rajdów, ale także tworzyć własną ścieżkę kariery i przemierzać generowane losowo rajdy po najróżniejszych zakątkach całego świata. 

Patrząc na historie serii 10 lat temu zapowiedziano Colin McRae DiRT czyli zupełnie nową serię sygnowaną legenda kierowców rajdowych. Warto wspomnieć, że DiRT 4 nie jest licencjonowaną grą World Rally Championship - oznacza to, że jeśli sięgamy po ten tytuł z przyczyn chęci jazdy na oficjalnych tras organizacji wyścigów to nie znajdziemy ich w tej produkcji. 

Mechanika gry

To co zmieniło się porównując do poprzednich wydań to mechanika gry. Decyzję odnośnie wyboru trybu gry dokonujemy na samym początku, a będzie to podczas gry determinować poziom trudności. Mamy wybór czy chcemy traktować grę jako symulator czy jako grę zręcznościową/zabawę. Chodzi tu dokładnie o fizykę i zachowania auta, które ulega zmianie zależnie od wyboru trybu. To w połączeniu z bardzo dużą ilością dodatkowych zmiennych na które mamy wpływ w trakcie jazdy oznaczać może, że sposób w jaki prowadzić możemy auto możemy dostosować indywidualnie do potrzeb gracza. 

    Jeśli mamy DiRT 4 klucz aktywacyjny to na pewno chcemy spróbować zagrać w tryb kariery gdzie wcielamy się w początkującego rajdowca, a naszym zadaniem jest przejść przez imprezy rajdowe i podpisać nowe kontrakty z załogą która ma za zadania pomagać nam na poszczególnych odcinkach rajdów. Możemy wybierać sponsorów oraz kupować nowe rajdówki. Samochody oczywiście wraz z postępem gry możemy ulepszać do naszych preferencji. Do wyboru również jest szybki wyścig. W DiRT4 mamy do dyspozycji około 50 samochodów, a trasy możemy generować przy użyciu generatora. 

DiRT 4 nie tylko dla miłośników gier wyścigowych

Zanim zacznie się kariera, mamy do wykonania tuturial który w przypadku DiRT 4 jest bardzo ciekawy i polecany nie tylko dla początkujących graczy. Dzięki lekcjom w grze możemy poznać właściwości auta, poznać czym jest przeniesienie środka ciężkości samochodu, co się stanie jak za długo przytrzymamy hamulec ręczny czy w jakich sytuacjach go używać. Wiedza nabyta podczas tutorialu może przydać się później w karierze - szczególnie dla niedoświadczonych graczy w gry wyścigowe. 

    Dirt 4 to kolejna solidna porcja rajdowych wyzwań. Twórcy Dirt 4 postawili na realizm, ale jednocześnie wprowadzili wiele udogodnień, które pozwolą mniej zaawansowanym graczom wejść do świata rajdów. Jeżeli masz kierownicę - nie czekaj zbyt długo i już teraz sięgnij po Dirt 4 klucz aktywacyjny i rozpocznij swoją przygodę za sterami wiernie odwzorowanej rajdówki. Można pokusić się o powstrzymanie nadmiernego optymizmu, jednak jeździ się bardzo dobrze, a programiście z grupy Codemaster po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że mając DiRT 4 klucz aktywacyjny możemy wcielić się w kierowcę rajdowego przemierzając różne zakątki świata. Zanim jednak dokonasz zakupu, sprawdź Dirt 4 cena i porównaj kilka ofert, wybierając tą najkorzystniejszą. Z nami będzie to o wiele prostsze i na pewno korzystniejsze dla Twojego portfela.


Steam

Wymagania minimalne:

OS: Win 7 64

CPU: Core i3-530 2.9GHz / FX-4100

RAM: 1 GB

GPU: GeForce GT 440 v2 / Radeon HD 5570 1024MB

HDD: 50 GB

Rekomendowane wymagania:

OS: Win 10 64

CPU: Core i5-4690 3.5GHz / FX-8320

RAM: 4 GB 8 GB

GPU: GeForce GTX 980 4GB / Radeon R9 FURY 4GB

HDD: 50 GB